Rareș Bogdan despre proiectul Doicești: Notele de plată pentru astfel de gesturi radicale nu vin sub formă de facturi directe, ci sub formă de „răcire” strategică
[Flux 24] 21/05/2026
Proiectul Doicești, bazat pe tehnologia reactoarelor modulare mici (SMR), este nava-amiral a parteneriatului civil-nuclear româno-american. Răsturnarea de situație la care asistăm e o mișcare geopolitică de o duritate rară. SUA au interese strategice în regiune. Și noi avem, ca să zic (…)
Alte articole din Flux 24
Scandalul Chilian vs Mărginean: Un avocat spune cine ar avea dreptate
Scandalul monden al zilei. Nu Nicușor Dan, vs. Bolojan, nu Bolojan (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
Ioan Aurel Pop: Goga și iarăși Goga
Goga și iarăși Goga. Citesc că unii anulatori ai culturii, (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
Șeful CJ Brăila despre ancheta privind finanțarea handbalului: Din păcate, HC Dunărea Brăila a fost, în ultimii ani, ținta unor atacuri ale PNL. Reprezentanți ai PNL au făcut chiar plângeri penale!
Nu e o anchetă de corupție la CJ Brăila, ci o anchetă despre (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
Rareș Bogdan: Vot istoric pentru supraviețuirea economică a UE, în Parlamentul European! Am instituit un scut comercial foarte agresiv ca să apărăm industria siderurgică
Vot istoric pentru supraviețuirea economică a UE, în Parlamentul (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
Trump salută întâlnirea Xi-Putin
Președintele american Donald Trump salută discuțiile dintre (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
Senatul Rusiei a aprobat o lege ce permite desfășurarea de trupe în străinătate pentru a-i proteja pe cetățenii ruși
Consiliul Federației (Senatul Rusiei) a dat miercuri undă verde (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
Bucureștiul e praf la turism
Orașul București nu are o strategie de promovare turistică, care (…)
[Flux 24] - 20/05/2026
[Toate articolele din: Flux 24 +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY