O aeronavă F-16 a Forţelor Aeriene Române a doborât o dronă în spaţiul aerian estonian

[Ecopolitic] 19/05/2026

O aeronavă F-16 a Forțelor Aeriene Române, care execută misiuni de Poliție Aeriană Întărită în spațiul aerian baltic, în cadrul angajamentului României față de securitatea colectivă a NATO, a doborât marți, 19 mai, o dronă în spațiul aerian estonian. Astfel, astăzi, în jurul orei (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Muzeul Național de Artă al României anunță lansarea concursului pentru acordarea Bursei Bonte 2026 – 2027
Muzeul Național de Artă al României, în parteneriat cu Fundația (…)
[Ecopolitic] - 19/05/2026
MApN: Ceremonii militare și religioase, joi, de Ziua Eroilor
Ministerul Apărării Naționale organizează joi, 21 mai, în (…)
[Ecopolitic] - 19/05/2026
Întrevedere oficială la MADR: Pași importanți în relațiile comerciale și agricole dintre România și Republica Populară Chineză
Viceprim-ministrul, ministrul interimar al agriculturii, Tánczos (…)
[Ecopolitic] - 19/05/2026
Mureș: Detenție pe viață pentru Emil Gânj, pentru omor calificat
Tribunalul Mureș l-a condamnat, marți, pe Emil Gânj, arestat în (…)
[Ecopolitic] - 19/05/2026


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY