#StareaEducației (INTERVIU) Înscrierile la grădinițe și creșe încep pe 25 mai. Mihaela Simion, inspector pentru educație timpurie în cadrul ISJ Iași: „Pentru grădinițe sunt suficiente locuri în tot județul Iași. Nu rămân copii în afară. La grădinițe nu avem circumscripții, tocmai pentru a veni în sprijinul părinților.
[Radio Iasi] 18/05/2026
Înscrierile pentru grădinițe și creșe încep pe 25 mai, după etapa de reînscrieri programată între 18 și 22 mai. Părinții pot completa trei opțiuni pentru unitățile de învățământ dorite, iar repartizarea se face automat în platforma națională, în funcție de locurile disponibile și (…)
Alte articole din Radio Iasi
Într-un context în care temele legate de protecția mediului și (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
Salvați Copiii România lansează Apel pentru viață, pentru (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
Turneul Național „Flautul Fermecat” ajunge la Centrul de Cultură (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
Producători din Vaslui şi din mai multe judeţe ale ţării, alături (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
Peste 2.000 de copii vor participa, sâmbătă, 30 mai, la ce-a de-a (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași se alătură și în (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
Săptămâna aceasta este una foarte plină pentru echipa artistică a (…)
[Radio Iasi] - 18/05/2026
[Toate articolele din: Radio Iasi +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY