Cel mai mare „dosar X" al istoriei. Unde a dispărut armata de 50.000 de oameni a regelui Cambyse
[Adevarul] 11/05/2026
Acum 2500 de ani, în deșertul Egiptului, avea loc cea mai enigmatică și totodată cea mai mare dispariție din istoria omenirii. Peste 50.000 de oameni au dispărut fără urmă. O întreagă armată persană a fost înghițită de deșert. Și nimeni nu i-a mai văzut vreodată.
Alte articole din Adevarul
Lorina, astrologul Click!, vine cu predicțiile complete pentru (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
Guvernul României a salutat decizia autorităților ucrainene de a (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
Doi români au fost arestați în orașul ungar Kecskemét, fiind (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
Momente de panică, marți după-amiază, în municipiul Vaslui, unde (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
În scurt timp intră în vigoare avertizări cod galben de (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
Conflictul prelungit dintre Statele Unite și Iran începe să (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
Relația dintre Cabral și Andreea Ibacka este din nou în centrul (…)
[Adevarul] - 12/05/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY