Un rubin uriaș a fost descoperit în Myanmar
[Gazeta de Sud] 9/05/2026
Un rubin uriaş, de 11.000 de carate, a fost găsit în Myanmar. Este unul dintre cele mai mari rubine găsite vreodată în această ţară din Asia de Sud-Est reputată pentru pietrele sale preţioase. Acest rubin, extras în regiunea Mogok (nord), este „excepţional de mare, rar şi greu de (…)
Alte articole din Gazeta de Sud
Pe 13 mai, începând cu ora 20:00, se dispută finala Cupei (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
Carnea a fost văzută, de-a lungul timpului, ca fiind cea mai bună (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
Polițiștii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
Foştii şefi ai Jandarmeriei Române sunt chemaţi, luni, să dea (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
Preşedintele Nicuşor Dan va chema, la sfârşitul acestei săptămâni, (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
ETF-urile au devenit unele dintre cele mai populare instrumente (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
Polițiștii de frontieră din Giurgiu au descoperit un transport (…)
[Gazeta de Sud] - 11/05/2026
[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY