Guvern/Raport: Administrația publică – fragmentată și supradimensionată în raport cu rezultatele; fondurile publice – distribuite inechitabil
[Ecopolitic] 8/05/2026
Administrația publică din România rămâne fragmentată, supradimensionată și ineficientă în raport cu rezultatele obținute, iar fondurile publice sunt distribuite inechitabil, se arată în Raportul privind Analiza Eficienței Administrației Publice Centrale și Locale, elaborat de (…)
Alte articole din Ecopolitic
Cristian Popescu Piedone, președintele PNRR -Piedone, declară că (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
Organizația Tratatului Atlanticului de Nord este și va fi mereu o (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
Aproape 2 miliarde de euro în numerar au tranzitat frontierele (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
Wizz Air va relua din 28 mai zborurile de la București Otopeni (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
Regia Națională a Pădurilor – Romsilva a desfășurat, în luna mai, (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
„Alaltăieri seară, am primit, de la un amic american, care asculta (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
Comisia Europeană a propus noi norme pentru a transforma în (…)
[Ecopolitic] - 13/05/2026
[Toate articolele din: Ecopolitic +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY