Astăzi, la mânăstirea Durău din județul Neamț au loc slujbele premergătoare canonizării sfintei cuvioase Mavra de pe Ceahlău
[Radio Iasi] 3/05/2026
Astăzi, la mânăstirea Durău din județul Neamț au loc slujbele premergătoare canonizării sfintei cuvioase Mavra de pe Ceahlău. Aceasta s-a născut la sfârșitul secolului al 17-lea pe Valea Bistriței, iar după ce a fost tunsă în monahism, la Schitul Silvestru din Ceahlău, ea s-a retras în (…)
Alte articole din Radio Iasi
Numărul accidentelor rutiere soldate cu decese şi persoane rănite (…)
[Radio Iasi] - 3/05/2026
Guvernul va anunţa mâine stadiul de atragere a fondurilor europene (…)
[Radio Iasi] - 3/05/2026
Stratul de zăpadă de la Bâlea Lac a atins aproape 1,5 m, iar (…)
[Radio Iasi] - 3/05/2026
Dezbaterea ‘Rolul şi misiunea mass-media publică’ este organizată (…)
[Radio Iasi] - 3/05/2026
INFORMARE METEOROLOGICĂ Interval de valabilitate: 02 mai, ora (…)
[Radio Iasi] - 2/05/2026
România a recuperat aproape 351 de milioane de euro din fondurile (…)
[Radio Iasi] - 2/05/2026
Se circulă bine la această oră pe drumurile principale din ţară, (…)
[Radio Iasi] - 2/05/2026
[Toate articolele din: Radio Iasi +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY