Robert Turcescu: Programul SAFE, un jaf național pe spatele generațiilor viitoare; România se împrumută la dobânzi astronomice ca să dea bani bogaţilor Europei

[Ecopolitic] 30/04/2026

Jurnalistul Robert Turcescu a lansat o critică vehementă la adresa modului în care Guvernul gestionează împrumutul de 16,6 miliarde de euro prin programul european SAFE. Acesta acuză Executivul de ipocrizie și lipsă de transparență, susținând că, în timp ce oficialii predică (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Confederația Națională Patronală UGIR-1903: „Salvați România de falșii salvatori! Guvernul Bolojan a dus economia ţării la dezastru!”
Confederaţia Naţională Patronală „Uniunea Generală a Industriașilor
[Ecopolitic] - 30/04/2026
Cristiano Ronaldo a marcat golul cu numărul 970 din cariera sa
Riad 30 apr /Agerpres/ – Starul portughez Cristiano Ronaldo a (…)
[Ecopolitic] - 30/04/2026
Arteta, furios pentru penalty-ul anulat lui Arsenal în meciul cu Atletico
Antrenorul echipei Arsenal Londra, Mikel Arteta, a criticat, (…)
[Ecopolitic] - 30/04/2026
Atletico Madrid şi Arsenal au remizat (1-1), în semifinalele Ligii Campionilor
Atletico Madrid şi Arsenal au terminat la egalitate, 1-1 (0-1), (…)
[Ecopolitic] - 30/04/2026


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY