Validarea publică a omului politic Octavian Goga este ilegală şi intolerabilă, consideră Institutul „Elie Wiesel”
[Adevarul] 29/04/2026
Institutul „Elie Wiesel” face clarificări, într-o scrisoare deschisă semnată de zeci de personalităţi publice, în legătură cu discuţiile despre poetul şi politicianul Octavian Goga, după ce „un grup de intelectuali clujeni” a considerat că „a pedepsi un astfel de om” pare „o greşeală (…)
Alte articole din Adevarul
Președintele AUR, George Simion, a declarat miercuri, 29 aprilie, (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
În Parlament, legea a fost inițiată de fostul fotbalist Ciprian (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
Regele Charles al III-lea și regina Camilla au marcat începutul (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
La 45 de ani, Chivu poate deveni campion al Italiei în acest final (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
Banca Naţională a României (BNR) va înainta autorităţilor un (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
Micii sunt unul dintre cele mai îndrăgite preparate culinare ale (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
Un chirurg de la Institutul Naţional de Oncologie din Ungaria a (…)
[Adevarul] - 29/04/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY