Violența politică din istoria SUA: patru președinți asasinați și alți trei răniți în atentate
[G4Media] 28/04/2026
Pe 30 martie 1981, la ora 14:27, John Hinckley Jr., obsedat de tânăra actriță Jodie Foster, încercând să-i atragă atenția, a ieșit dintr-o mulțime adunată în fața Hotelului Washington Hilton și a tras șase focuri în mai puțin de două secunde asupra președintelui american Ronald Reagan. (…)
Alte articole din G4Media
Confederaţia Sindicală Naţională Meridian organizează, marţi, un (…)
[G4Media] - 28/04/2026
Regele Charles al III-lea al Marii Britanii va susține un discurs, (…)
[G4Media] - 28/04/2026
Faptul că negocierile sunt încă în plină desfășurare este (…)
[G4Media] - 28/04/2026
Arestarea unui lider de cartel în oraşul mexican Reynosa, situat (…)
[G4Media] - 28/04/2026
Deși structura militară a NATO rămâne operațională, abordarea (…)
[G4Media] - 28/04/2026
Canionul 7 Scări din Dâmbul Morii a fost curăţat, versanţii au (…)
[G4Media] - 28/04/2026
Redările pieselor lui Michael Jackson au crescut cu 95% în SUA în (…)
[G4Media] - 28/04/2026
[Toate articolele din: G4Media +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY