Se repetă scenariul ucrainean? Un fost ministru rus al Apărării susține că cetățenii ruși din Transnistria sunt „sub amenințare”

[Jurnalul National] 22/04/2026

Serghei Șoigu, secretarul Consiliului de Securitate al Rusiei și fostul ministru al Apărării, a declarat marți că sute de mii de cetățeni ruși care locuiesc în regiunea separatistă Transnistria se află sub amenințare din cauza acțiunilor întreprinse de autoritățile de la Chișinău și Kiev.


    Trimite Email

Alte articole din Jurnalul National

Haos aerian în Spania. Un aeroport cu trafic intens se închide temporar: Alternative pentru călători
Al doilea cel mai aglomerat aeroport din nordul Spaniei se închide (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026
Delegația PSD a ieșit de la consultările de la Cotroceni. Ce au discutat Grindeanu și Dan
Delegația PSD a ieșit miercuri dimineață de la consultările (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026
Percheziții DNA la Consiliul Județean Bistrița Năsăud și la casa liderului PSD, Radu Moldovan
Surse judiciare susțin că procurorii DNA fac percheziiții la (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026
Scandal cu injurii la bordul aeronavei care face cursa Madrid - Craiova
A fost scandal la bordul aeronavei Madrid - Craiova, din cauza (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026
Strategia celor mai mari agenții de turism: parteneriate și listarea la bursă
Cele mai importante agenții de turism din România au găsit soluții (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026
Spectacol-lectură în premieră, la CUB: „Repetiție generală” de Andreea Nanu, în regia lui Călin Chirilă
Publicul Lecturilor la Cub este așteptat joi, 23 aprilie, de la (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026
Vremea se răcește brusc: Cod portocaliu de vânt în Moldova și cod galben în toată țara
ANM a emis UN cod portocaliu de vânt puternic pentru joi, 23 (…)
[Jurnalul National] - 22/04/2026


[Toate articolele din: Jurnalul National +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY