Țările Americii Latine se trezesc din dependența economică față de China și reacționează la amenințările și șantajul Beijingului
[G4Media] 9/04/2026
“Acțiunile de hărțuire comercială ale Chinei împotriva Panama au stârnit indignare în întreaga Americă Latină. Acest lucru ar putea chiar să stimuleze o apropiere de Taiwan. Beijingul are o lungă istorie de capcane ale datoriei, amenințări comerciale și represalii împotriva națiunilor (…)
Alte articole din G4Media
Primarul Capitalei, Ciprian Ciucu, anunță că a semnat autorizaţii (…)
[G4Media] - 9/04/2026
Joi, republicanii din Camera Reprezentanților SUA au blocat o (…)
[G4Media] - 9/04/2026
După 16 ani de guvernare a lui Viktor Orbán în Ungaria, (…)
[G4Media] - 9/04/2026
Senatul francez a votat joi favorabil eliminarea din Codul Civil a (…)
[G4Media] - 9/04/2026
Guvernul finlandez a anunţat joi că va solicita Comisiei Europene (…)
[G4Media] - 9/04/2026
Parchetul European (EPPO) din București (România) a efectuat (…)
[G4Media] - 9/04/2026
Germania va contribui la asigurarea securității Strâmtorii Ormuz (…)
[G4Media] - 9/04/2026
[Toate articolele din: G4Media +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY