Primarul comunei mureșene Sânpetru de Câmpie, inculpat pentru furt de energie electrică şi instigare / Prejudiciul este estimat de procurori la 1,3 milioane de lei

[G4Media] 7/04/2026

Primarul comunei Sânpetru de Câmpie, Spiru Şerban Crăciun, a fost inculpat pentru trei infracţiuni de furt şi două de instigare, în cazul utilizării unor instalaţii clandestine pentru furt de energie electrică, cu un prejudiciu total de peste 1,3 milioane de lei, a informat Parchetul (…)


    Trimite Email

Alte articole din G4Media

BREAKING Explozii pe Insula Kharg, principalul hub de export de petrol al Iranului
O serie de atacuri au avut loc azi pe teritoriul Iranului la (…)
[G4Media] - 7/04/2026
Academicianul Marius Andruh este noul preşedinte al Academiei Române
Academicianul Marius Andruh a fost ales marţi noul preşedinte al (…)
[G4Media] - 7/04/2026
Tadej Pogacar, confundat de un rival cu un motociclist în Turul Flandrei: „Nu am văzut în viața mea o asemenea viteză”
Tadej Pogacar a câștigat Turul Flandrei, iar marele campion din (…)
[G4Media] - 7/04/2026
Veolia România continuă Olimpiada de Biodiversitate „Natura dintre Ape”, la nivel național
Competiția educațională inițiată de Apa Nova București, companie a (…)
[G4Media] - 7/04/2026


[Toate articolele din: G4Media +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY