Când Suzuki l-a întâlnit pe Suzuki. De ce o agenție de matrimoniale din Tokyo potrivește cupluri cu același nume
[Gândul] 7/04/2026
Codul civil japonez specifică faptul că un soț și o soție trebuie să aibă același nume de familie. Cuplurile sunt libere să aleagă ce nume de familie să adopte atunci când se căsătoresc, dar în puțin sub 95% din cazuri, femeia este cea care trebuie să se adapteze – o reflectare, spun (…)
Alte articole din Gândul
Vicepreședintele american JD Vance va ajunge la Budapesta pentru (…)
[Gândul] - 7/04/2026
Un șofer care a provocat un accident în noaptea de Revelion din (…)
[Gândul] - 7/04/2026
Conform instanței din Modena, comportamentul constatat și nu (…)
[Gândul] - 7/04/2026
Te-ai întrebat vreodată ce spun psihologii despre cei care nu își (…)
[Gândul] - 7/04/2026
Escaladare majoră în conflictul din Orientul Mijlociu. Armata (…)
[Gândul] - 7/04/2026
Tribunalul Sibiu a oprit executarea silită a casei lui Adrian (…)
[Gândul] - 7/04/2026
Cristi Chivu a avut parte de o etapă perfectă în Italia, scrie (…)
[Gândul] - 7/04/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY