Planul ascuns care dinamitează NATO: ce urmează pentru Europa. „Ne forțează să fim mai pragmatici și mai cinici”
[Adevarul] 5/04/2026
Donald Trump amenință tot mai des că va retrage Statele Unite din NATO, iar Europa e pusă în fața unei situații complicate. Politologul Marius Ghincea, de la Universitatea ETH Zurich, vorbește, într-o analiză pentru „Adevărul” despre soluțiile europenilor și relația complicată cu SUA (…)
Alte articole din Adevarul
Astronauții misiunii Artemis II oferă imagini spectaculoase cu (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
Când era adolescent și fără un acoperiș deasupra capului, ideea că (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
Argentinianul Mariano Navone, locul 60 ATP, a câștigat Țiriac (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
După mai bine de trei decenii, autoritățile din Washington au (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
Cazul de la Dinu Lipatti, unde un profesor care ar fi abuzat (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
Comandouri americane au intervenit adânc pe teritoriul Iranului (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
Dragoș Pîslaru a transmis duminică un mesaj cu ocazia sărbătorii (…)
[Adevarul] - 5/04/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY