Ministrul Apărării: „România ar avea zile sau chiar săptămâni pentru a se pregăti în cazul unui atac. Nu mă aștept ca într-o dimineață să se întâmple ceva pentru care România, NATO să nu aibă habar”

[G4Media] 29/03/2026

Ministrul Apărării, Radu Miruță, a explicat că un eventual atac asupra României ar fi detectat din timp, iar NATO și autoritățile ar avea zile sau chiar săptămâni pentru a se pregăti, transmite MEDIAFAX. Mini strul Apărării, Radu Miruță, a explicat duminică, într-o intervenție la (…)


    Trimite Email

Alte articole din G4Media

FOTOGALERIE Viitură pe râul Putna. Diguri mobile și mii de saci de nisip, instalate pentru protejarea localității Mircești
Vârful maxim al viituri formate pe râul Putna, la Mircești (jud. (…)
[G4Media] - 30/03/2026
Cinci persoane decedate în urma unui accident grav în Cluj / Trafic deviat între Cluj-Napoca și Zalău
Cinci persoane au decedat, luni dimineața, în urma unui accident (…)
[G4Media] - 30/03/2026


[Toate articolele din: G4Media +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY