Nicușor Dan, despre mecanismul prețurilor la energie „Ultima bucățică de energie este la un preț mare, consumatorii și companiile au un preț mare”

[Mediafax] 20/03/2026

Președintele României a explicat la finalul reuniunii Consiliului European de la Bruxelles că sistemul actual de tarifare de pe piața unică penalizează statele care investesc în resurse regenerabile sau ieftine. „În ceea ce privește mecanismul de preț, după cum știți, mecanismul prin (…)


    Trimite Email

Alte articole din Mediafax

Oamenii de știință au reconstituit un cuib de dinozaur pentru a dezlega un mister vechi de 70 de milioane de ani
Un nou studiu publicat în revista „Frontiers in Ecology and (…)
[Mediafax] - 20/03/2026
SUA trimit tot mai mulți pușcași marini în Orientul Mijlociu
Statele Unite accelerează desfășurarea a încă câteva mii de (…)
[Mediafax] - 20/03/2026
Nicușor Dan, despre certificatele ETS: Componenta de emisii de carbon din prețul de energie să scadă
„Cum am spus, va continua și discuția pe emisiile de carbon, pe (…)
[Mediafax] - 20/03/2026
Nicușor Dan: Firmele vor funcționa pe o reglementare identică în toate cele 27 de state
Președintele a explicat, la finalul reuniunii Consiliului European (…)
[Mediafax] - 20/03/2026
UE cere Israelului să facă loc accesului „imediat” și „neîngrădit” la asistența umanitară în Gaza
În concluziile lor, șefii de stat și prim-miniștrii UE și-au (…)
[Mediafax] - 19/03/2026
Liderii decid să amâne discuția privind bugetul UE până la următorul summit
Aceștia urmau să discute atât guvernanța CFM 2028-2034, cât și (…)
[Mediafax] - 19/03/2026
Liderii UE urmează să convină asupra menținerii ETS în timp ce prevăd revizuirea de vară a acestuia
Cu toate acestea, multe capitale și-au exprimat interesul pentru (…)
[Mediafax] - 19/03/2026


[Toate articolele din: Mediafax +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY