Alertă în Europa: Un oficial de la contra-spionaj avertizează că Rusia recrutează cetățeni europeni obișnuiți pentru a comite acte de sabotaj

[Gândul] 19/03/2026

În ultimii ani, oficialii UE au acuzat Rusia pentru spionaj și acte de abotaj, inclusiv pentru detonarea conductelor submarine Nord Stream, atacurile cibernetice și incendiile izbucnite la fabricile de armament. În războiul hibrid cu Europa, Rusia ar putea recurge în viitor la acte de (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

Liderii UE cer încetarea atacurilor împotriva instalațiilor energetice și de apă din Orientul Mijlociu
Liderii UE tocmai au adoptat concluziile comune privind Orientul (…)
[Gândul] - 19/03/2026
Președinta POT n-a mai putut și a cedat nervos la dezbaterile pe Buget. A început sa urle la o fostă colegă de partid. Ce a enervat-o
Anamaria Gavrilă, liderul POT, s-a enervat joi seară în plenul (…)
[Gândul] - 19/03/2026
Ion Cristoiu: „Zelenski ar trebui să fie judecat pentru trădare de țară. Teritoriile în discuție pentru pace sunt parte a Rusiei”
În cadrul unei ediții, transmise live de Gândul, a emisiunii (…)
[Gândul] - 19/03/2026
Kristen Stewart va avea primul rol al unei femei americane care a ajuns în spațiu
Producția miniseriei „The Challenger” a fost aprobată pentru (…)
[Gândul] - 19/03/2026
Petrișor Peiu, la dezbaterea pe Buget: „În această sală plutesc două stafii, inflația și recesiunea”
Liderul senatorilor AUR, Petrișor Peiu, a transmis în timpul (…)
[Gândul] - 19/03/2026
Ion Cristoiu: „Dumnezeu poate rezolva problema rasei umane printr-un război mondial sau prin mai multe războaie mai mici”
În cea mai recentă apariție la Marius Tucă Show -19.03.2026, (…)
[Gândul] - 19/03/2026


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY