AUR pentru mame și pentru viitoarele mame: CASS va fi plătit de stat! Corectăm o nedreptate a guvernării Bolojan

[Amos News] 16/03/2026

În bugetul de stat care se va aproba, AUR repară o mare greșeală a guvernului PSD-USR-PNL-UDMR condus de Ilie Bolojan. Statul român va suporta plata contribuției la asigurările sociale de sănătate (CASS) pentru mame. Prin acest demers, AUR urmărește să corecteze una dintre cele mai (…)


    Trimite Email

Alte articole din Amos News

Atelierele de pictură pe sticlă ‘Dimineți de martie la muzeu’
Continuând seria atelierelor dedicate adulților, atât începători, (…)
[Amos News] - 16/03/2026
‘Recitalul de la ora cinci’
Muzeul ‘Casa Mureșenilor’ Brașov, în colaborare cu ‘LN Promotion (…)
[Amos News] - 16/03/2026
Acțiune a Poliției Capitalei pentru depistarea conducătorilor de vehicule care nu respectă regimul legal de viteză
În perioada 14-15 martie a.c., polițiști din cadrul Brigăzii (…)
[Amos News] - 16/03/2026
Teatrul EXCELSIOR lansează TEMA DE LA ORA CINCI – o serie de spectacole-lectură și dezbateri pentru adolescenți
Ce înseamnă iubirea astăzi? Cum se schimbă relația noastră cu (…)
[Amos News] - 16/03/2026
Pianista Sînziana Mircea cântă ‘Rhapsody in Blue’ la Sala Radio
Vineri, 20 martie 2026 (de la 19.00), Orchestra Națională Radio (…)
[Amos News] - 16/03/2026


[Toate articolele din: Amos News +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY