Diferență uriașă de trai: un român stabilit în Olanda explică diferențele de prețuri și salarii față de România

[Gândul] 12/03/2026

De mai mulți ani, Marius Petre s-a mutat în Olanda alături de familia sa, iar recent a povestit despre diferența uriașă de trai față de România, mai ales atunci când vine vorba despre raportul dintre salarii și prețurile de zi cu zi. Un olandez economisește 800 de euro cu minimul pe (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

Ion Cristoiu: „Sistemul s-a străduit să ne facă să înghițim venirea lui Zelenski care a plecat cu brațele pline de la noi”
În cadrul unei ediții, transmise live de Gândul, a emisiunii (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Decizia luată de trupa Holograf după moartea basistului Iulian „Mugurel” Vrabete
Doliu în muzica românească. Iulian „Mugurel” Vrabete, basistul (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Volodimir Zelenski, în vizită la Baza 86 Aeriană de la Borcea. Președintele Ucrainei s-a întâlnit și cu viitorii piloți F16 ai țării sale
După încheierea întâlnirilor de la Cotroceni și Palatul Victoria, (…)
[Gândul] - 12/03/2026
Ion Cristoiu: „AUR a dat o lovitură genială prin refuzul de a vota cedarea bazelor către americani. Tema partidului este pacea”
În cadrul unei ediții, transmise live de Gândul, a emisiunii (…)
[Gândul] - 12/03/2026


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY