Sfârșitul unei epoci. După 700 de ani, nobilii britanicii își pierd privilegiul moștenit odată cu titlul de a face parte din Camera Lorzilor
[Adevarul] 12/03/2026
După mai bine de șapte secole, aristrocrații britanicii își pierd privilegiile politice moștenite odată cu titlul nobiliar şi locul în Camera Lorzilor din Parlamentul britanic.
Alte articole din Adevarul
O femeie a avut parte de o surpriză uriașă în timpul unei sesiuni (…)
[Adevarul] - 12/03/2026
Președintele Ucrainei, Volodimir Zelenski, a declarat că România (…)
[Adevarul] - 12/03/2026
Rusia va trimite 13 tone de ajutoare umanitare în Iran prin (…)
[Adevarul] - 12/03/2026
Secţia pentru procurori a Consiliului Superior al Magistraturii (…)
[Adevarul] - 12/03/2026
Baschetbalistul Luka Doncic este legitimat la echipa de baschet (…)
[Adevarul] - 12/03/2026
Iranul este calificat la turneul final din SUA, Canada și Mexic.
[Adevarul] - 12/03/2026
Ministerul Finanțelor a elaborat un proiect de act normativ pentru (…)
[Adevarul] - 12/03/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY