Scriitor român, martor la infernul din Palm Jumeirah, simbolul Dubaiului: ‘Am zărit ceva ce semăna a avion de vânătoare’
[Gândul] 28/02/2026
Un scriitor român aflat în vacanță în Dubai a fost martor ocular la asaltul iranian asupra insulei artificiale Palm Jumeirah, perla Dubaiului. O dronă sau rachetă a lovit o clădire din această zonă emblematică a metropolei arabe. Nicolae Băciuț și-a relatat experiența cu detalii (…)
Alte articole din Gândul
Retorica primilor ani de capitalism sălbatic care au urmat (…)
[Gândul] - 23/04/2026
Președintele Nicușor Dan a avut, miercuri, consultări cu liderii (…)
[Gândul] - 23/04/2026
Într-o ediție transmisă live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă (…)
[Gândul] - 22/04/2026
Purtătorul de cuvânt al Kremlinului, Dmitri Peskov, a precizat (…)
[Gândul] - 22/04/2026
Într-o ediție transmisă live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă (…)
[Gândul] - 22/04/2026
Potrivit informațiilor obținute de Gândul, discuțiile dintre (…)
[Gândul] - 22/04/2026
Într-o nouă ediție transmisă live de Gândul, profesorul Dan (…)
[Gândul] - 22/04/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY