Ce a pățit un român care a întâlnit un alt român într-un avion: „lux pe exterior, sărăcie pe scaun”

[Mediafax] 25/02/2026

Incidentul s-a produs într-un avion care se îndrepta spre România. Cel care relatează susține că a fost abordat de un alt român care i-a cerut să schimbe locul. „Voi ați observat că în avion românul nu zboară… românul negociază. La români, locul în avion e orientativ. Ca locul de parcare pe avarii. Deci sunt în avion, liniștit, mi-am luat locul la geam, am dat banii mei, da? Vine unu’ la mine: Cumetre, bă, cumetre… te muți și tu, moșu’ meu, în locu’ meu, să stau și io lângă nevastă-mea… să trăiască familia ta, că îi e frică să zboare”, a relatat Răzvan Florin pe Facebook. Deși solicitarea este refuzată politicos de mai multe ori, românul nu se lasă și cere ajutorul unei însoțitoare de zbor. Aceasta este și ea refuzată, iar românul care relatează întâmplarea a explicat de ce. „Îmi zice (…)


    Trimite Email

Alte articole din Mediafax

Blatter îl critică pe Infantino și spune că FIFA este o „dictatură”
„Ce este FIFA astăzi? Este alcătuită doar din președintele ei, (…)
[Mediafax] - 25/02/2026
Fosta directoare a Muzeului Luvru primește o nouă însărcinare de la Palatul Élysée
Laurence des Cars, fosta directoare a Luvrului va lucra pe tema (…)
[Mediafax] - 25/02/2026
Cupa Mondială 2026 în Mexic. Ce spun autoritățile despre siguranța fanilor după violențele din Jalisco
Șefa statului a subliniat că „toate garanțiile de securitate sunt (…)
[Mediafax] - 25/02/2026
Forțele speciale ucrainene au lovit obiectivele rusești de apărare aeriană din Crimeea
Potrivit informațiilor publicate de Serviciul de Comunicare al (…)
[Mediafax] - 25/02/2026
Rock & Roll Hall of Fame 2026: Phil Collins, Lauryn Hill, Shakira și Iron Maiden, printre nominalizați
Pe lista nominalizaților se regăsesc artiști din generații și (…)
[Mediafax] - 25/02/2026
Papa Leon al XIV-lea anunță primele deplasări externe ale anului. Turneu în Africa și vizite în Europa
Papa Leon al XIV-lea va efectua mai multe vizite oficiale în (…)
[Mediafax] - 25/02/2026
Sondaj: Partidul de opoziție Tisza din Ungaria își mărește avantajul în fața partidului lui Viktor Orban
Sondajul, realizat de institutul Median și publicat miercuri de (…)
[Mediafax] - 25/02/2026


[Toate articolele din: Mediafax +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY