Miruță se folosește de războiul din Ucraina pentru a-și ataca adversarii. Îi acuză de „propagandă” și „minciuni” pe cei care au îndrăznit să-l critice

[Gândul] 24/02/2026

Ministrul Apărării, Radu Miruță, a transmis un mesaj la patru ani de la izbucnirea războiului din Ucraina, în care critică adversarii politici pentru răspândirea unei așa-zise „propagande”. Radu Miruță pare să profite de momentul ce marchează patru ani de război în Ucraina, pentru a-și ataca adversarii politici, dar și pentru a justifica miliardele de euro împrumutate de România prin programul SAFE. Ministrul își manifestă, inițial, aprecierea pentru românii care i-au ajutat pe sinistrații de război. „Acum 4 ani, lumea s-a schimbat într-o dimineață. Un război în Europa, ceva ce mulți dintre noi credeam imposibil, a început chiar lângă granița noastră. În primele zile, România a fost extraordinară. Ne-am deschis casele. Am ajutat. Am arătat solidaritate. Am fost oameni”, a precizat (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

Cât costă să trăiești o lună în Spania. Calculul complet făcut de un român
Mutarea într-o altă țară vine la pachet cu cheltuieli noi, precum (…)
[Gândul] - 24/02/2026
Pentru prima dată în 153 de ani, un ziar nu a putut fi tipărit din cauza ninsorii și a viscolului
Ninsoarea și viscolul au împiedicat apariția ediției zilnice a (…)
[Gândul] - 24/02/2026
Avertismentul de la vârful Pentagonului pentru Trump: „Trupele americane vor fi în mare pericol dacă atacă Iranul”
Un avertisment grav vine chiar de la vârful Pentagonului în (…)
[Gândul] - 24/02/2026
Meci DECISIV pentru Interul lui Chivu cu Bodo/Glimt în Liga Campionilor. „Nu avem o obligație, ci o datorie”
Inter joacă returul play-off-ului optimilor Ligii Campionilor cu (…)
[Gândul] - 24/02/2026


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY