PSD SOLICITÃ PNL ȘI USR SÃ ÎNCETEZE DISPUTA CARE BLOCHEAZÃ REFORMA DE RELANSARE ECONOMICÃ

[Amos News] 20/02/2026

PSD face apel la PNL și USR să înceteze disputele privind controlul asupra fondurilor destinate Programului de relansare economică – singura reformă autentică a actualei Coaliții de guvernare! Pachetul de măsuri trebuie avizat urgent de Ministerul Economiei! PSD subliniază că programul pe care l-a inițiat încă din luna septembrie 2025 a fost deja întârziat nepermis de mult, fapt care a accentuat declinul economic provocat de măsurile de austeritate adoptate de Guvernul Bolojan în cursul anului trecut. După intrarea în recesiune tehnică, România nu își mai permite un nou blocaj asupra acestei reforme, care își propune să încurajeze investițiile noi în sectoarele strategice ale economiei naționale. România are nevoie urgent de stimuli economici pentru a redresa scăderea economică din (…)


    Trimite Email

Alte articole din Amos News

Întâlnire de lucru a voluntarilor Bibliotecii Județene ‘Lucian Blaga’ Alba
Potrivit estimărilor ONU, aproximativ un miliard de oameni se (…)
[Amos News] - 20/02/2026
Tiberiu Barstan: „Barajul de la Mihăileni nu a fost blocat de ONG-uri, ci de zeci de ani de incompetență politică”
Deputatul AUR de Hunedoara, Tiberiu Claudiu Barstan, atrage (…)
[Amos News] - 20/02/2026
FACIAS: Dosarul morții lui Andrei Drăgan, blocat de 15 luni
FACIAS: Dosarul morții lui Andrei Drăgan, blocat de 15 luni. (…)
[Amos News] - 20/02/2026
Primăria Sectorului 1: 1,6 milioane lei pe zi penalități pentru Romprest ! Operatorul nu respectă Programul de Deszăpezire
Prognoza Administrației Naționale de Meteorologie indică (…)
[Amos News] - 20/02/2026
Sesiunile de Evaluare Națională Salvamont pentru nivelurile aspirant, debutant și avansat
În perioada 21 februarie – 8 martie a.c., la Centrul Național de (…)
[Amos News] - 20/02/2026
La Dispeceratul Național Salvamont s-au primit 65 de apeluri prin care se solicita intervenția de urgență
24 de ore, la Dispeceratul Național Salvamont s-au primit 65 de (…)
[Amos News] - 20/02/2026


[Toate articolele din: Amos News +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY