Cum a arătat textul sancţiunii de pe Realitatea Plus, citit în buclă timp de trei ore, cât a durat suspendarea emisiei. Putea fi citit în 20 de minute
[Gândul] 19/02/2026
Realitatea Plus a fost obligată de Consiliul Național al Audiovizualului (CNA) să citească timp de trei ore doar textul sancţiunii, joi, 19 februarie, în intervalul 18.00 – 21.00, când a fost suspendată emisia. Aceasta este cea mai dură sancţiune pe care televiziunea a primit-o de când s-a lansat şi vine după numersoane derapaje care au avut loc pe post în luna noiembrie. Textul sancţiunii are cinci pagini şi a durat 20 de minute să fie citit, apoi reluat în buclă. Textul sancţiunii explică în detaliu motivele pentru care a fost aplicată măsura, notează Pagina de Media. FOTO – Facebook Pe scurt, din textul sancţiunii: Enumerarea emisiunilor monitorizate în noiembrie 2025 şi concluzia că acestea au promovat constant un singur punct de vedere, fără contrapondere şi fără delimitare clară (…)
Alte articole din Gândul
În ediția de joi seară a emisiunii Marius Tucă Show -19 februarie (…)
[Gândul] - 20/02/2026
După dosarele Epstein publicate de Departamentul de Justiție al (…)
[Gândul] - 19/02/2026
În cadrul unei ediții transmise live de Gândul a emisiunii „Marius (…)
[Gândul] - 19/02/2026
Ion Cristoiu comentează în emisiunea Marius Tucă Show din 19 (…)
[Gândul] - 19/02/2026
Ferrari Purosangue este unul dintre cele mai interesante și (…)
[Gândul] - 19/02/2026
Oamenii mănâncă tot mai târziu și de cele mai multe ori în grabă, (…)
[Gândul] - 19/02/2026
Un bărbat în vârstă de 45 de ani a fost găsit carbonizat în casă, (…)
[Gândul] - 19/02/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY