Ministrul Apărării, Radu Miruţă, după criticile privind achiziţiile militare: „Uitaţi-vă la date, nu la propagandă”
[Adevarul] 14/02/2026
Ministrul Apărării Naţionale, Radu Miruţă, a respins criticile privind achiziţiile militare realizate prin Programul SAFE, afirmând că România nu este un simplu spectator în faţa schimbărilor globale, ci un actor activ în modernizarea forţelor armate.
Alte articole din Adevarul
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat, într-o (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
Deși prezentată ca o soluție salvatoare pentru perioadele cu (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
Europa are o bază industrială suficient de solidă pentru a produce (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
Timișoara va beneficia de un spital de oncologie modern, după ce (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
Primăria Municipiului București va implementa un sistem de (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
Primarul Sectorului 4, Daniel Băluță îl critică dur pe primarul (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
Gabrielle Linehan, fostă patinatoare de performanță, a fost ucisă (…)
[Adevarul] - 14/02/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY