Niculae și Gabi Bădălău, vizați în dosare pentru dare de mită, prinși de ANAF cu evaziune-fiscală record pe firmele familiei
[Anchetatorii] 10/02/2026
Oficialii ANAF susțin că inspectorii antifraudă au finalizat în această lună o serie de verificări la „un operator economic” din județul Giurgiu, activ în extracția și comercializarea agregatelor minerale, constatând astfel sustragerea de la plata impozitului pe profit și TVA în valoare totală de 12.466.395 lei.Controlul a vizat activități desfășurate de societatea comercială în cauză în perioada 2022–2025, iar pentru recuperarea prejudiciului au fost dispuse măsuri asigurătorii asupra bunurilor societății, precum și demersuri pentru recuperarea redevențelor datorate exploatării fără permis.Inspectorii ANAF au verificat operatorul economic care desfășura activități de extracție a pietrișului și nisipului, extracția argilei și caolinului, precum și producția și comercializarea de (…)
[Toate articolele din: Anchetatorii +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY