Miruță se victimizează după ce AUR a depus moțiune împotriva lui. „O declarație tehnică corectă despre Groenlanda, scoasă complet din context”

[Gândul] 4/02/2026

Ministrul Apărării Naționale, Radu Miruță, a postat un mesaj pe pagina sa de Facebook în care a afirmat că moțiunea simplă este doar „un instrument democratic esențial, nu o jucărie de PR ieftin”. Acesta se va confrunta săptămâna viitoare cu moțiunea la Senat. „AUR și alți colegi din opoziție au decis să transforme un fake news într-o altă moțiune simplă împotriva mea. Motivul? O declarație tehnică, corecta despre Groenlanda, scoasă complet din context și rostogolită cu titluri mincinoase de o întreagă mașinărie de propagandă”, a precizat Radu Miruță în începutul mesajului său. Miruță se victimizează după ce AUR a depus moțiune împotriva lui Ministrul a precizat că va merge în Parlament și a amintit inițiatorilor că moțiunea simplă este un instrument democratic important. „Voi merge în (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

Dan Dungaciu: „Raportul este o evaluare a spațiului european, cu România în frunte”
Într-o ediție transmisă live de Gândul a emisiunii „Marius Tucă (…)
[Gândul] - 4/02/2026
Rețeta Tom și Jerry, ieftin, bun și pe repede înainte. Amazon va folosi AI pentru a accelera producția de televiziune și filme
Amazon va folosi inteligența artificială pentru a accelera (…)
[Gândul] - 4/02/2026
Dan Dungaciu: „Raportul din SUA a fost întocmit de majoritatea din Camera Reprezentanților- Republicani”
Dan Dungaciu, invitat în emisiunea Marius Tucă Show din 4 (…)
[Gândul] - 4/02/2026
FOTO. Cum arată celebrul ceas al premierului Ilie Bolojan
La finalul conferinței de presă pe care a susținut-o la Palatul (…)
[Gândul] - 4/02/2026
Călin Georgescu întreabă pentru ce s-a făcut datoria României: „Ce au făcut oamenii aceștia cu peste 200 de miliarde datorie publică?”
Într-o intervenție la Realitatea TV, Călin Georgescu a declarat că (…)
[Gândul] - 4/02/2026
Pastila de cunoaștere anti-cancer. România rămâne prima țară din UE la decese provocate de această teribilă maladie și în mileniul trei
Aproape unul din trei români riscă să fie atins de cancer până la (…)
[Gândul] - 4/02/2026
Participarea României la summitul minereurilor critice din SUA: o invitație firească și o narațiune disproporționată
Invitația adresată doamnei ministru Oana Țoiu de către secretarul (…)
[Gândul] - 4/02/2026


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY