Cine este Corina Tarniță, românca din Craiova cu doctorat la Harvard și carieră la Princeton al cărei nume apare în dosarele Epstein

[Libertatea] 1/02/2026

Numele Corinei Tarniță, una dintre cele mai cunoscute românce din mediul academic american, apare în documentele declasificate din dosarul Jeffrey Epstein, publicate pe 30 ianuarie 2026 de Departamentul de Justiție al Statelor Unite. Menționarea ei a atras atenția în România, mai ales în (…)


    Trimite Email

Alte articole din Libertatea

Liam, băiețelul de 5 ani care purta ghiozdan cu Spiderman arestat de ICE, a fost eliberat de un judecător: „Sete perfidă de putere”
Un judecător federal din Texas a dispus eliberarea de urgență a (…)
[Libertatea] - 1/02/2026
Daniel Băluță, președintele PSD București: „Facem dreptate pentru bucureștenii batjocoriți, ținuți în frig și fără apă caldă”
Președintele PSD București și, totodată, primarul sectorului 4 al (…)
[Libertatea] - 1/02/2026
Chinezii stau la coadă să-și vândă bijuteriile moștenite la automatele din malluri
Prețurile record la aur au atras zeci de oameni într-un mall din (…)
[Libertatea] - 1/02/2026
Nu există „certificat de conservare” sau taxe noi pentru mașinile vechi, anunță RAR
Registrul Auto Român (RAR) avertizează în legătură cu un fake news (…)
[Libertatea] - 1/02/2026


[Toate articolele din: Libertatea +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY