Câți bani au primit oamenii ca despăgubiri de la stat pentru stricăciunile provocate de urși. ”Am făcut hârtie la primărie”

[Ştirile ProTv] 31/01/2026

Despăgubirile care ar trebui acordate de stat pentru pagubele cauzate de atacurile urșilor anul trecut se ridică la aproape 14 milioane de lei. Cele mai multe stricăciuni au fost în gospodării sau ferme din Mureș, Sibiu și Harghita.


    Trimite Email

Alte articole din Ştirile ProTv

Proteste la Budapesta. Un ministru al lui Viktor Orban a spus că romii ar trebui ”să curețe toaletele scârboase din trenuri”
Sute de persoane manifestau spontan sâmbătă seara la Budapesta, (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026
Sute de oameni au ieșit în stradă la Milano împotriva prezenței ICE la Jocurile Olimpice de iarnă. FOTO
Sute de manifestanţi au protestat sâmbătă la Milano faţă de (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026
O mașină care părea suspectă a fost oprită pentru un control în Teleorman. Ce au descoperit polițiștii. FOTO
Poliţiştii din judeţul Teleorman au identificat un autoturism care (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026
Posibile rămășițe umane au fost descoperite lângă o locuință din Slobozia, de o persoană care își plimba câinele
Polițiștii din Ialomița au fost sesizați, sâmbătă, prin apel la (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026
Valul de ger siberian a ajuns în România. Cod galben de temperaturi foarte scăzute în mai multe județe din țară
Un val de ger siberian a ajuns deja în Moldova, iar meteorologii (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026
Israelul a redeschis punctul de trecere a frontierei Rafah pentru circulaţia persoanelor între Fâşia Gaza şi Egipt
Israelul va redeschide duminică punctul de trecere Rafah pentru (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026
Pârtiile din Poiana Brașov s-au acoperit din nou de zăpadă: Cât costă o cartelă de schi. Ofertă inedită la Muzeul Astra
Sfârșitul de săptămână a început excelent pentru pasionații de (…)
[Ştirile ProTv] - 31/01/2026


[Toate articolele din: Ştirile ProTv +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY