Jocul periculos care poate declanșa un nou conflict major. Expert: „Șansele ca Iranul să treacă pragul nuclear sunt foarte mari”
[Adevarul] 29/01/2026
Situația din Orientul Mijlociu este extrem de tensionată după ultimatumul dat Iranului de Donald Trump. Un portavion american se află pe poziții, iar riscul unui nou conflict este real. Ioana Constantin-Bercean, expert în Orientul Mijlociu, explică la ce ar trebui să ne așteptăm.
Alte articole din Adevarul
,,Fă ceea ce-ți place și nu vei munci o singură zi din viața ta". (…)
[Adevarul] - 30/01/2026
Când ieșim în oraș sau mai ales atunci când călătorim în (…)
[Adevarul] - 30/01/2026
Avram Iancu, românul care a străbătut înot Dunărea, de la izvoare (…)
[Adevarul] - 29/01/2026
Senatul SUA a respins joi, 29 ianuarie, un proiect de buget (…)
[Adevarul] - 29/01/2026
OMS a declarat pe 30 ianuarie 2020 COVID-19 drept urgență de (…)
[Adevarul] - 29/01/2026
Fostul lider liberal Crin Antonescu a lansat un atac dur la adresa (…)
[Adevarul] - 29/01/2026
Idealizate pentru peisajele pitorești, aerul curat și nostalgia (…)
[Adevarul] - 29/01/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY