Cum ajung copiii să comită acte de violenţă extremă. "Eşecul este colectiv, nu un act individual"
[Observator] 24/01/2026
Cum se ajunge la acte de violenţă extremă între copii? Organizaţia Salvaţi Copiii a încercat să puncteze câţiva factori. Dar concluzia trebuie să fie un semnal de alarmă pentru toţi: "Eşecul este colectiv, nu un act individual. Responsabilitatea este împărţită între familie, şcoală, (…)
Alte articole din Observator
Scene dramatice în cartierul Bronx din New York, după o explozie (…)
[Observator] - 24/01/2026
Survivor România, 24 ianuarie 2026. Călin Donca, regretă plecarea (…)
[Observator] - 24/01/2026
Este weekend, iar pârtiile s-au umplut din nou de turiști. Vremea (…)
[Observator] - 24/01/2026
Un hacker român a fost condamnat la patru ani de închisoare de un (…)
[Observator] - 24/01/2026
După ciclonul Harry, vestul Europei e spulberat de furtuna Ingrid. (…)
[Observator] - 24/01/2026
Zeci de zboruri către Orientul Mijlociu au fost anulate în (…)
[Observator] - 24/01/2026
Mândrie naţională. Cristi Chivu a fost ales să poarte flacăra (…)
[Observator] - 24/01/2026
[Toate articolele din: Observator +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY