Traian Băsescu e convins că Mercosur e o directivă UE: „Cu toată respingerea de la Parlament, va intra în funcțiune”
[Gândul] 23/01/2026
Fostul președinte Traian Băsescu a declarat la B1TV că acordul Mercosur va trece, în ciuda opoziției din Parlamentul European, deoarece este vorba de o directivă europeană. Traian Băsescu a comentat Acordul Mercosur, având în vedere decizia Parlamentului European de a solicita Curții de Justiției a Uniunii Europene o analiză asupra acestui proiect. „Doar atât vă spun: cu toată respingerea de la Parlament, va intra în funcțiune în martie deoarece este atribuțiune exclusivă a Uniunii Europene”, a declarat Traian Băsescu. PSD a precizat că va continua să folosească toate canalele posibile pentru a determina ca instituțiile europene să introducă în Acord garanții ferme și eficiente care să asigure o competiție egală între fermierii europeni și cei din America Latină. „Așa cum a promis, PSD (…)
Alte articole din Gândul
Mai multe companii aeriene au anulat zboruri către țări din (…)
[Gândul] - 24/01/2026
Ubisoft, cunoscut pentru jocuri populare ca „Assassin’s Creed”, (…)
[Gândul] - 23/01/2026
Robbie Williams a depășit formația „The Beatles” la cele mai (…)
[Gândul] - 23/01/2026
Celebrii vloggeri francezi Mcfly și Carlito au vrut să descopere (…)
[Gândul] - 23/01/2026
Un nou ceas de lux a fost lansat în India de către cel mai bogat (…)
[Gândul] - 23/01/2026
Premierul Ilie Bolojan a declarat la vineri seară a B1 TV că nu (…)
[Gândul] - 23/01/2026
O insulă perfect circulară a fost descoperită în 2016, în nordul (…)
[Gândul] - 23/01/2026
[Toate articolele din: Gândul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY