Ce s-a întâmplat după ce oamenii de știință au trimis virusuri în spațiu?
[Descopera] 20/01/2026
Într-un nou studiu, virusurile terestre care infectează bacterii au reușit în continuare să își infecteze gazdele E. coli în condiții de „microgravitație” la bordul Stației Spațiale Internaționale (ISS), dar dinamica interacțiunilor virus-bacterie a fost diferită față de cea observată (…)
Alte articole din Descopera
Enciclopedia Britannica și dicționarul subsidiar, Merriam Webster, (…)
[Descopera] - 18/03/2026
Un turist din Marea Britanie a vizitat un oraș abandonat din (…)
[Descopera] - 18/03/2026
Datoria externă totală a României a crescut în ianuarie cu 1,9 (…)
[Descopera] - 18/03/2026
Un punct cheie în conflict este acum Strâmtoarea Ormuz, o rută (…)
[Descopera] - 17/03/2026
Un acid din struguri ar putea ajuta la reciclarea metalelor din (…)
[Descopera] - 17/03/2026
O echipă internațională de astronomi, incluzând cercetători de la (…)
[Descopera] - 17/03/2026
Ideea că frumusețea depinde de privitor este bine cunoscută, însă (…)
[Descopera] - 17/03/2026
[Toate articolele din: Descopera +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY