Fermierii români cer la Strasbourg anularea "Mercosur". Consumatorii, avantajaţi de noul acord

[Observator] 20/01/2026

Fermierii români se alătură protestelor față de acordul Mercosur. Nu vor ca piața românească să fie invadată de produse ieftine, de import, care le vor face concurență neloială. Eliminarea taxelor pentru importurile din America de Sud le va aduce falimentul, spun ei. De cealaltă parte însă, (…)


    Trimite Email

Alte articole din Observator

Mesajul ferm al ministrului Agriculturii pentru Bruxelles: "Mâncarea nu se face din birouri şi din hârtii"
Ministrul Agriculturii, Florin Barbu, a transmis marţi seară un (…)
[Observator] - 20/01/2026
Trump spune că și-ar dori implicarea Mariei Corina Machado în conducerea Venezuelei: "A făcut ceva incredibil"
Președintele american Donald Trump a declarat că și-ar dori ca (…)
[Observator] - 20/01/2026
Cartierele din Bucureşti unde chiriile la garsoniere au crescut cu aproape 10% în ultima lună
Două cartiere din Bucureşti au înregistrat creşteri de 9% la (…)
[Observator] - 20/01/2026
Ucraina, invitată de Trump să se alăture "Consiliului pentru Pace". Reacția lui Zelenski
Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a confirmat, marți, că (…)
[Observator] - 20/01/2026
S-au luat la bătaie într-o benzinărie din Tulcea. Două persoane rănite, una a ajuns la spital
Un conflict violent a izbucnit marți într-o stație de carburanți (…)
[Observator] - 20/01/2026
Motivul bizar pentru care doi vecini se judecă "la cuţite" în Austria. Cazul ar putea ajunge la Curtea Supremă
Un conflict neobișnuit între doi vecini din Austria, pornit de la (…)
[Observator] - 20/01/2026
Power Couple România, 20 ianuarie 2026. Turneul de fusbal le-a dat peste cap pe fete, la propriu şi la figurat
Episodul 8 din data de 20 ianuarie 2026 al emisiunii Power Couple (…)
[Observator] - 20/01/2026


[Toate articolele din: Observator +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY