Sub mottoul ‘Pune cultura în mișcare’, prima ediție a ‘Maratonului de cultură’
[Amos News] 19/01/2026
<![CDATA[Sub mottoul ‘Pune cultura în mișcare’, prima ediție a ‘Maratonului de cultură’, organizat de Universitatea de Vest din Timișoara cu prilejul Zilei Culturii Naționale, a reunit un public divers și numeros, într-un eveniment cu format neconvențional și adaptat ritmului publicului contemporan. Sub mottoul – Pune cultura în mișcare – ‘Maratonul de cultură’, organizat de Universitatea de Vest din Timișoara cu prilejul Zilei Culturii Naționale, a reunit un public divers și numeros (peste 250 de elevi, studenți și adulți) într-un eveniment altfel, gândit într-un format neconvențional și adaptat ritmului publicului contemporan. Structurat după modelul competițiilor sportive, cu probe de tip ‘ștafeta’, ‘semimaraton’ și ‘maraton’, cu întrebări din literatura română, istorie, (…)
Alte articole din Amos News
Raisa Enachi: Nu privilegii, ci dreptate – protecție fiscală pentru persoanele cu dizabilități grave
<p>În calitate de deputat al României, membru al Mișcării (…)
[Amos News] - 19/01/2026
MAE salută eliberarea unui cetățean român
<p>Ministerul Afacerilor Externe salută eliberarea unui (…)
[Amos News] - 19/01/2026
AUR a depus o inițiativă legislativă pentru garantarea accesului liber al românilor la evenimentele de interes național major
<p>Parlamentarii AUR au depus un proiect de lege prin care (…)
[Amos News] - 19/01/2026
Peste 11.200 de imobile, cadastrate cu fonduri europene în comuna Râu de Mori
<p>Agenția Națională de Cadastru și Publicitate Imobiliară (…)
[Amos News] - 19/01/2026
Comisia Europeană și acordul UE–Mercosur, “abureală”pentru producătorii români, iar ministrul Agriculturii este de negăsit!
<div id="tdi_98" class="tdc-row stretch_row_1400 td-stretch-content
[Amos News] - 19/01/2026
ESTE FILM Festival deschide înscrierile pentru competițiile de scurtmetraj din cadrul ediției aniversare
<p>ESTE FILM Festival revine la Sibiu în perioada 3-7 iunie (…)
[Amos News] - 19/01/2026
Locuri de muncă vacante în județul Bistrița – Năsăud și în UE
<p>Agenția Județeană pentru Ocuparea Forței de Muncă (…)
[Amos News] - 19/01/2026
[Toate articolele din: Amos News +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY