Cum protejează ATUM sănătatea oamenilor și mediul prin soluții ecologice

[Gazeta de Sud] 19/01/2026

Profesionalismul adevărat se măsoară și în responsabilitatea față de natură. Într-o lume în care grija pentru sănătate și protecția mediului devin priorități globale, companiile care oferă servicii de igienă trebuie să se adapteze unor standarde tot mai stricte.Pentru ATUM, această adaptare nu este doar o obligație legală, ci o alegere asumată: fiecare intervenție este gândită pentru a fi eficientă împotriva dăunătorilor, dar blândă cu mediul și sigură pentru oameni. De la chimie agresivă la soluții controlate și responsabile „În urmă cu câțiva ani, piața era dominată de substanțe puternice, adesea folosite fără discernământ. Astăzi, tehnologia ne permite să obținem aceleași rezultate, dar cu un impact mult redus asupra sănătății și mediului”, explică Robert Necsuliu, fondatorul ATUM. (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Rostislav Shurma, fostul șef adjunct al cabinetului Zelenski, acuzat de deturnare de fonduri
Biroul Național Anticorupție (NABU) a declarat pe 21 ianuarie că (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026
Noul șef al Autorității Electorale Permanente vrea uniformizarea amenzilor, urnelor și cabinelor de vot
Președintele Autorității Electorale Permanente (AEP) Adrian (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026
MAE: Lista statelor pentru care Ucraina a reglementat dubla cetăţenie vizează obţinerea cetăţeniei ucrainene
Ministerul Afacerilor Externe (MAE) a transmis, miercuri, după ce (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026
Germania nu vrea să facă parte din Consiliului Păcii înființat de Donald Trump
Guvernul german nu vrea să se alăture Consiliului Păcii, inițiat (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026
Donald Trump are lacune la geografie: A spus de mai multe ori Islanda în loc de Groenlanda în discursul de la Davos
Preşedintele american Donald Trump a confundat Groenlanda – insula (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026
Italia, Suedia și Norvegia nu vor adera la Consiliul pentru Pace înființat de Donald Trump
Italia, Suedia și Norvegia nu vor adera la Consiliul pentru Pace, (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026
O femeie s-a aruncat în fața metroului
Inspectoratul pentru Situații de Urgență București a intervenit în (…)
[Gazeta de Sud] - 21/01/2026


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY