Donald Trump anunţă noi tarife vamale împotriva a opt ţări europene care susţin Groenlanda

[Business Magazin] 17/01/2026

Preşedintele SUA, Donald Trump, a anunţat sâmbătă că va impune tarife vamale ţărilor care susţin Groenlanda. Sunt vizate opt ţări europene care s-au poziţionat împotriva preluării de către Trump a insulei. Tarifele vor intra în vigoare de la 1 februarie.


    Trimite Email

Alte articole din Business Magazin

Netanyahu: Iranul ar fi devenit „imun în câteva luni”. Aveau uraniu pentru 11 bombe
Premierul israelian a declarat că Israelul a fost obligat să (…)
[Business Magazin] - 3/03/2026


[Toate articolele din: Business Magazin +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY