Gluma care a stârnit furie la Reykjavik. Noul ambasador american, acuzat că a jignit Islanda după ce a numit-o „al 52-lea stat”
[Adevarul] 16/01/2026
Billy Long, nominalizat de Donald Trump pentru postul de ambasador al SUA în Islanda, ar fi glumit că țara nordică ar trebui să devină „al 52-lea stat” american.
Alte articole din Adevarul
Primarii PSD din judeţul Iaşi nu vor participa la întâlnirea cu (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
Arabia Saudită, Qatar și Oman au jucat un rol-cheie în prevenirea (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
Cazul lui Jannik Sinner a readeschis dezbaterea privind (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
Polonia face pași concreți pentru a evalua și documenta pierderile (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
Prinţul Harry, angajat într-o bătălie juridică împotriva (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
India anticipează că negocierile pentru un acord comercial mult (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
Președintele Franței a glumit pe seama unei afecțiuni „complet (…)
[Adevarul] - 16/01/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY