Își permite România un avion pentru președinte? Răspunsul lui Ilie Bolojan
[Mediafax] 13/01/2026
După ce președintele Nicuşor Dan a stat blocat o zi întreagă la Paris, pentru că avionul Spartan nu a putut decola din cauza vremii, s-au redeschis dezbaterile legate de oportunitatea achiziționării unui avion oficial pentru demnitarii României. Ilie Bolojan a fost întrebat, dacă el consideră că este nevoie de o asemenea aeronavă, cu atât mai mult cu cât a fost și el președinte interimar. „Să ieșim din populism” „Gândiți-vă că aproape toate țările europene au avioane care sunt folosite pentru reprezentarea statului. Și România poate să aibă un astfel de avion. Pot să-l folosească toți demnitarii, nu se întâmplă nimic. Poate să fie administrat de către Ministerul Apărării, de Armată, pentru că oricum trebuie să-și facă orele de pilotaj, deci poate avea mai multe destinații. Aici (…)
Alte articole din Mediafax
Două avalanșe s-au produs sâmbătă în Munții Alpi, potrivit Le (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
Portarul Stanley Nwabali a fost omul meciului pentru Nigeria, (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
Golul victoriei pentru Lens a fost marcat în minutul 65 de Wesley (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
Autostrada Chūō este o cale de transport majoră care leagă Tokyo (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
Susținută de aproximativ 10.000 de spectatori, echipa U-BT (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
Rocco Commisso, proprietarul clubului de fotbal italian Fiorentina (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
Hermannstadt a deschis scorul în minutul 53, prin Eduard Florescu, (…)
[Mediafax] - 17/01/2026
[Toate articolele din: Mediafax +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY