Oraşul Minneapolis şi statul Minnesota dau în judecată administraţia Trump: „Nu puteţi opri fără discernământ cetăţeni americani pe stradă”
[Adevarul] 13/01/2026
Oraşul Minneapolis şi statul Minnesota au anunţat luni seară că acţionează în justiţie a administraţiei Trump în legătură cu operaţiunile de anvergură ale Serviciului federal pentru imigraţie (ICE) desfăşurate în ultimele săptămâni în această zonă din nordul Statelor Unite, relatează agenți
Alte articole din Adevarul
Ianis Hagi are 27 de ani și a fost căpitanul echipei naționale la (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
Prim-ministrul Ilie Bolojan l-a primit, marţi, la Palatul (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
Principalii investitori și dezvoltatori imobiliari din România se (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
Un nou val de atacuri rusești asupra infrastructurii energetice a (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
Inteligența artificială nu e întotdeauna practică: un tânăr din (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
Preşedintele Nicuşor Dan l-a decorat, marţi, post-mortem, cu (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
Călin Georgescu a pierdut procesul cu Autoritatea Națională de (…)
[Adevarul] - 13/01/2026
[Toate articolele din: Adevarul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2026 DIRECTWAY