Dan Dungaciu: „Anul 2025 pare incoerent. Doctrina de securitate este coerentă. Toate acțunile lui Trump sunt înscrise în doctrină”

[Gândul] 26/12/2025

Dan Dungaciu, invitat în emisiunea Marius Tucă Show din 24 decembrie 2025, comentează decizia Departamentului de Stat al SUA de a interzice accesul în Statele Unite unor activiști radicali și ONG-uri europene acuzate de promovarea cenzurii. Urmăriți aici, integral emisiunea Marius Tucă Show. Dan Dungaciu subliniază că această măsură se înscrie perfect în doctrina de securitate națională americană din 2025, care vizează susținerea forțelor naționale din Europa împotriva cenzurii și declinului civilizațional. Analistul mai afirmă că anul 2025 pare incoerent superficial, dar devine coerent prin prisma strategiei SUA, care include acțiuni în America de Sud, Venezuela, China și aceste interdicții. SUA ajută Europa să evite prăbușirea civilizațională, susținând partide naționale și combatând (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gândul

Istvan Kovacs, pe locul patru în topul celor mai BUNI arbitri din lume. Care e obiectivul său
Istvan Kovacs este pe locul patru al celor mai buni arbitri din (…)
[Gândul] - 26/12/2025
David Popovici a spus care e dorința sa cea mai mare. „Mi-ar plăcea foarte mult”
David Popovici a declarat că-și dorește să traverseze Statele (…)
[Gândul] - 26/12/2025
Virusul „spion” care s-a infiltrat în zeci de conturi WhatsApp. Cum acționează hackerii care vor să-ți fure datele
Un pachet software aparent legitim pentru WhatsApp Web a fost (…)
[Gândul] - 26/12/2025
Apar noi dezvăluiri legate de moartea regizorului american Rob Reiner. Ce au descoperit medicii legiști
Noi detalii importante vin să contureze tabloul morții regizorului (…)
[Gândul] - 26/12/2025
Deputat SOS, prins la Parlament cu un Mercedes de 120.000 €. În declarația de avere apare doar o Dacia 1300: „E pe firmă mașina”
Într-o Românie unde se vorbește tot mai des despre austeritate, (…)
[Gândul] - 26/12/2025
Program special al marilor supermarketurilor de Revelion 2025–2026. Când sunt deschise magazinele? Orarul complet
Astăzi suntem în a doua zi de Crăciun, iar majoritatea (…)
[Gândul] - 26/12/2025


[Toate articolele din: Gândul +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY