Presa maghiară: Așa ceva numai în România se putea întâmpla

[Mediafax] 26/12/2025

Tronsonul Focșani-Adjud (Egyedhalma) a fost deschis marți. De acum înainte va fi posibil să se circule fără întreruperi pe 250 de kilometri între București și Adjud, scrie presa maghiară. Odată cu deschiderea sa, rețeaua de autostrăzi din România a ajuns la 1.416 kilometri. Dintre aceștia, 146 de kilometri au fost deschiși în 2025. Potrivit Pro Infrastructura, care monitorizează investițiile majore în transporturi, tronsonul nu este încă finalizat. Zonele de odihnă nu au fost terminate. Alte proiecte de construcție au fost suspendate pentru a finaliza acest tronson în acest an, scrie Economx, citat de VG. UMB a sacrificat alte proiecte pentru A7 Autostrada A7 este construită în principal de grupul UMB. UMB a sacrificat mai multe proiecte paralele pentru ca tronsonul Focșani-Adjud să (…)


    Trimite Email

Alte articole din Mediafax

Cât curent consumi, de fapt, dacă ții încărcătorul telefonului mobil în priză toată ziua
Fie din lene, fie din lipsă de cunoștințe, noi, utilizatorii, avem (…)
[Mediafax] - 26/12/2025
Zelenski anunță o întâlnire cu Trump pentru discutarea unui plan de pace
Zelenski a anunțat întâlnirea pe rețelele sociale. „Nu pierdem (…)
[Mediafax] - 26/12/2025
Prognoza meteo București: Vânt puternic duminică, temperaturi de până la 7 grade
Municipiul București se va afla sub incidența unei informări (…)
[Mediafax] - 26/12/2025
Patru zile de viscol, polei și ninsori. Rafale de 130 km/h în Carpați
Pe parcursul zilelor de vineri și sâmbătă, vântul va prezenta (…)
[Mediafax] - 26/12/2025
Care vor fi cele mai mari economii ale lumii peste 15 ani: SUA și China își păstrează primele poziții, Rusia iese din top 10
Potrivit proiecțiilor Centrului de Cercetare Economică și de (…)
[Mediafax] - 26/12/2025
Virusul „invizibil” care a ajuns în peste 56.000 de conturi WhatsApp. Cum îți poate fi accesat profilul fără să știi
Pachetul periculos a fost descoperit în Node Package Manager, (…)
[Mediafax] - 26/12/2025
Experții au stabilit 10 atracții turistice de evitat în 2026. Pe listă sunt locuri celebre
Turiștii sunt îndemnați să evite mai multe atracții turistice (…)
[Mediafax] - 26/12/2025


[Toate articolele din: Mediafax +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY