Legea privind plata pensiilor private, adoptată de deputaţi

[Gazeta de Sud] 23/12/2025

Legea privind plata pensiilor private a fost adoptată joi de Camera Deputaților. Proiectul legislativ a trecut cu 199 de voturi „pentru”, 87 „împotrivă” și 12 abțineri. Senatul a modificat săptămâna trecută legea, în urma deciziei Curţii Constituţionale. A fost eliminat articolul care le permitea bolnavilor de cancer să retragă întreaga sumă, după ce CCR l-a declarat neconstituțional. Camera Deputaților, for decizional, a adoptat astăzi legea privind plata pensiilor private cu 199 de voturi „pentru”, 87 „împotrivă” și 12 abțineri, potrivit observator.ro Senatul a adoptat pe 17 decembeie în acord cu decizia CCR Senatul a adoptat pe 17 decembeie în acord cu decizia CCR, proiectul de lege al Guvernului privind plata pensiilor private, în forma iniţială, principala reglementare fiind aceea (…)


    Trimite Email

Alte articole din Gazeta de Sud

Horațiu Potra află astăzi dacă iese din arest. Procurorii cer menținerea arestului
Horațiu Potra află astăzi dacă iese din arest. Înalta Curte de (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025
Accident extrem de grav în Italia: Un camion plin cu GPL a sărit în aer
Pe autostrada care leagă Milano de Napoli a avut loc un accident (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025
Cum poate fi urmărit traseul lui Moş Crăciun de la plecarea din Laponia
Moş Crăciun va sosi în curând cu sania lui plină de jucării. (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025
Însărcinatul cu afaceri al Ambasadei SUA: Statele Unite şi România au un parteneriat puternic, bazat pe valori comune
Însărcinatul cu afaceri al Ambasadei SUA, Michael Dickerson, a (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025
O nouă platformă din Sănătate, funcțională din august. Dispare rețeta de la medicul de familie.
Rețeta electronică, scrisoarea medicală, trimiterea și toate (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025
Poliția de Frontieră Română pregătește controale suplimentare pentru sărbători: sfaturi pentru călători
În contextul apropierii Sărbătorilor de Crăciun, Poliția de (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025
Drepturile femeilor în Israel în declin accentuat: guvernul Netanyahu, criticat pentru măsuri conservatoare și restricții religioase
Grupul „Femeile în Roșu”, inspirat de romanul „Povestea (…)
[Gazeta de Sud] - 24/12/2025


[Toate articolele din: Gazeta de Sud +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY