Tragedie în județul Argeș. O femeie de 63 de ani a fost spulberată de un șofer de 24 de ani

[Realitatea] 22/12/2025

„Din verificările preliminare (...) s-a stabilit că o femeie de 63 de ani, din Pietroşani, care se deplasa pe DJ 731, pe raza localităţii de domiciliu, în împrejurări care vor fi stabilite prin cercetări, posibil pe fondul intenţiei de a traversa prin loc nepermis, a fost acroşată şi accidentată de un autoturism condus de un tânăr de 24 de ani, din comuna Corbi", se precizează într-o informare transmisă de Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Argeş.În urma impactului, femeia a suferit răni grave, iar medicii sosiți la fața locului au fost nevoiți să îi constate decesul. Şoferul vinovat de producerea incidentului a fost testat cu aparatul etilotest, iar rezultatul a fost negativ. Poliţiştii Biroului Rutier Curtea de Argeş au întocmit un dosar penal privind săvârşirea infracţiunii de (…)


    Trimite Email

Alte articole din Realitatea

Industria globală a jocurilor video este în doliu. Vince Zampella a murit într-un grav accident rutier în California
Creatorul și producătorul de jocuri video a murit duminică (…)
[Realitatea] - 22/12/2025
Scandal monstru în Parlament: deputații din Turcia s-au luat la bătaie
Răfuială în Parlament. Bătăi și înjurături pe bugetul adoptat (…)
[Realitatea] - 22/12/2025
Gest emoționant! Pompierul care a dat o casă unei familii sărmane
Un pompier a oferit o casă unei familii sărmane Familia se afla (…)
[Realitatea] - 22/12/2025
De ce supermarketurile din România sunt construite fără ferestre. Detaliul care îți schimbă perspectiva asupra cumpărăturilor
Absența ferestrelor, o decizie gândită strategic Dacă ai observat (…)
[Realitatea] - 22/12/2025
Cum să ai calorifere fierbinți în doar 5 minute. Specialiștii britanici au dezvăluit secretul
Atunci când caloriferele nu se încălzesc corespunzător, cauza este (…)
[Realitatea] - 22/12/2025
Robert Turcescu, dezvăluiri-ȘOC despre jocurile politicienilor: „Documentarul a fost un pretext ca să atace justiția!”
Potrivit jurnalistului, Nicușor Dan și Ilie Bolojan s-au folosit (…)
[Realitatea] - 22/12/2025
Bolojan, despre taxele din 2026: „Economiile la buget sunt singura garanție împotriva unor noi creșteri fiscale”
Într-o intervenție televizată, premierul Ilie Bolojan a oferit (…)
[Realitatea] - 22/12/2025


[Toate articolele din: Realitatea +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY