Două opționale noi pentru elevii de gimnaziu: Ministerul a aprobat programele pentru „Elemente de educație media digitală” și „Educație pentru viață: alege! acționează! inspiră!”
[G4Media] 22/12/2025
Ministrul Educației și Cercetării, Daniel David, a aprobat programele școlare pentru opționalele ca discipline noi din curriculumul la decizia elevului din oferta școlii, pentru disciplinele „Elemente de educație media digitală” (clasa a VI-a) și „Educație pentru viață: alege! acționează! (…)
Alte articole din G4Media
LaLiga a publicat marți sumele încasate din drepturile tv de (…)
[G4Media] - 22/12/2025
O femeie de 30 de ani din Olt a fost găsită moartă în județul (…)
[G4Media] - 22/12/2025
Alianța pentru Unirea Românilor (AUR) a atacat la CCR hotărârea (…)
[G4Media] - 22/12/2025
Ministrul Justiţiei, Radu Marinescu, a afirmat luni că grupul de (…)
[G4Media] - 22/12/2025
Au fost încărcate cardurile educaționale în valoare de 500 de lei, (…)
[G4Media] - 22/12/2025
Când temperaturile cresc, facturile la energie ajung adesea la (…)
[G4Media] - 22/12/2025
Japonia testează o armă laser cu energia de 100 kilowaţi, (…)
[G4Media] - 22/12/2025
[Toate articolele din: G4Media +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY