Japonia se pregătește să repună în funcțiune cea mai mare centrală nucleară din lume, la 15 ani după Fukushima
[Financial Intelligence] 22/12/2025
Japonia intenționează să repună în funcțiune centrala nucleară Kashiwazaki-Kariwa, la 15 ani după accidentul de la Fukushima. Tokyo […] The post Japonia se pregătește să repună în funcțiune cea mai mare centrală nucleară din lume, la 15 ani după Fukushima appeared first on Financial Intelligence.
Alte articole din Financial Intelligence
General rus de rang înalt ucis într-o explozie cu bombă la Moscova — Comitetul de anchetă
Șeful Direcției de Instruire Operațională din cadrul Statului (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
ANALIZĂ XTB: Ce le-ar rămâne de făcut giganților Temu și Shein după ce intră în vigoare taxa de 3 euro aplicată coletelor mici din afara UE?
Odată cu taxa suplimentară de 3 euro aplicată comenzilor cu (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR: Stabilizarea datoriei publice – implicații pentru nivelul adecvat al deficitului bugetar primar
Autor: Leonardo Badea, Prim-viceguvernator BNR Contextul (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
Țara care a cunoscut frigul, foamea și frica, acum refuză să mai trăiască în ele. România are nevoie, la 36 de ani de democrație, de momentul adevărului: să învețe să nu se mai lase mințită (…)
Autor: Dumitru Chisăliță, Președintele Asociației Energia (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
Aurul depășește pragul de 4.400 de dolari pentru prima dată, pe fondul reducerii ratei dobânzii de către Fed, iar argintul atinge un nou maxim
Luni, aurul a depășit pentru prima dată pragul de 4.400 de dolari (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
Banca Populară Chineză a menținut neschimbate ratele principale la credite pe 1 an și 5 ani
Banca centrală a Chinei și-a menținut constante dobânzile (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
Estonia cumpără lansatoare de rachete de la firma sud-coreeană Hanwha în valoare de 290 de milioane de euro
Estonia a anunţat duminica aceasta că a semnat un acord pentru (…)
[Financial Intelligence] - 22/12/2025
[Toate articolele din: Financial Intelligence +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY