Ce i-au scris magistrații președintelui Nicușor Dan
[Cotidianul] 21/12/2025
Raportul sintetizează observaţiile scrise transmise direct în atenţia Preşedintelui României de magistraţi activi sau retraşi din activitate, în perioada 11 – 19 decembrie, în contextul dezbaterilor publice privind sistemul de justiţie, declaraţiilor publice ale unor magistraţi, poziţiilor divergente exprimate la nivel instituţional în sistemul de justiţie, luărilor de poziţie din rândul societăţii civile şi articolelor de presă (inclusiv o investigaţie jurnalistică). Administraţia Prezidenţială arată că, până la data de 20 decembrie 2025, inclusiv, a consemnat un număr de 320 de emailuri, din care peste 135 provenind de la mai mult de 250 de magistraţi care au transmis opinii/sugestii/reclamaţii. În sinteză este prezentată şi distribuţia pe instanţe şi parchete a magistraţilor care au (…)
Alte articole din Cotidianul
Atac cibernetic de tip ransomware la Apele Române
Instituția precizează printr-un comunicat remis Cotidianul.ro că a (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
Primarul Ciucu anunță reforme în capitală
Primarul geenral Ciprian Ciucu anunță că va face reforme în (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
AUR: Nicuşor Dan nu ţine cont de Constituţie
AUR solicită preşedinţilor celor două Camere, primului-ministru şi (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
Coadă de mașini de 11 km pe A1
„Având în vedere numărul crescut de autovehicule care intră în (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
Președintele, tras de urechi din CSM: declarații și demersuri absolut inacceptabile
Ideea președintelui Nicușor Dan privind organizarea unui (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
Hurezeanu despre Iohannis: una bună, zece rele
Fostul ministru al Afacerilor spune că nu ştie cât de mult şi-a (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
Povestea profesoarei octogenare care trăiește singură, dar nu uitată
O zi de miercuri face diferența: Telefonul Vârstnicului și (…)
[Cotidianul] - 21/12/2025
[Toate articolele din: Cotidianul +++]
| Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact
|
ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră
Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.
Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY