Asociațiile de agricultori îi solicită președintelui o întâlnire în regim de urgență

[Ecopolitic] 21/12/2025

Alianța pentru Agricultură și Cooperare îi solicită președintelui Nicușor Dan o întâlnire de urgență pentru clarificări legate de o serie de subiecte, precum poziția privind Acordul Comercial Mercosur sau Cadrul Financiar Multianual 2028-2034. ‘Având în vedere participarea dumneavoastră la Summit-ul UE din 18-19.12.2025, declarațiile dumneavoastră de presă, lipsa de răspuns la adresele Alianței pentru Agricultură și Cooperare după alegerea dumneavoastră ca președinte al tuturor românilor până în prezent, au adus grave nemulțumiri în rândul membrilor noștri, ce necesită clarificări în regim de urgență. În acest sens vă rugăm să binevoiți a organiza în regim de urgență o întâlnire la care să fim invitați atât noi, AAC, cât și restul organizațiilor profesionale reprezentative în sectorul (…)


    Trimite Email

Alte articole din Ecopolitic

Timiş: Coloană de 11 km la intrarea în ţară, la Vama Nădlac. Sunt recomandate rute ocolitoare
Traficul rutier se desfăşoară cu dificultate pe autostrada A1, în (…)
[Ecopolitic] - 21/12/2025
Toni Neacșu (fost membru CSM): Președintele nu poate face referendum în Justiție și nu poate demite CSM
Fostul judecător Adrian Toni Neacșu, fost membru CSM, a precizat (…)
[Ecopolitic] - 21/12/2025
Noua tradiție ”Elf on the shelf” din America devine modă și la români
Moda lansată de vestici, ”Elf on the shelf” – pe românește, (…)
[Ecopolitic] - 21/12/2025
Ludovic Orban anunţă că ar putea urma ”pasul decisiv” înspre PNL
Mesaj al lui Ludovic Orban, legat de PNL: ”În campania de la (…)
[Ecopolitic] - 21/12/2025
36 de ani de la Revoluție. Mircea Abrudean: Să apărăm valorile câștigate cu sacrificiu și să consolidăm statul de drept
Revoluția a însemnat responsabilitate față de viitor, luptă pentru (…)
[Ecopolitic] - 21/12/2025
Nicușor Dan: Voi iniția în ianuarie un referendum cu o singură întrebare: CSM acționează în interes public?
Președintele Nicușor Dan a anunțat, duminică, într-o declarație de (…)
[Ecopolitic] - 21/12/2025


[Toate articolele din: Ecopolitic +++]

|  Adăugarea sau scoaterea conținutului dvs | Contact   |  Trimite Email

ZIAR.COM : știri libere | știri tv live și știri de ultima oră

Ziar.com indexează publicații diverse, ziare și reviste cu poziții diferite, existente independent online. Ideile și comentariile exprimate în aceste articole nu reflectează opiniile Ziar.com și nu pot fi imputate acestuia. Pentru orice informație complementară sau reclamație cu privire la conținut, consultați direct ziarele relevante – sursa este întotdeauna indicată, cu un link spre articolul de origină.

Publicare, realizare si gazduire web : DIRECTWAY. Toate drepturile rezervate, reproducerea interzisa - Copyright © 1996-2025 DIRECTWAY